{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.040 visninger | Oprettet:

Jeg tror ikke han ved, at han er ny.. {{forumTopicSubject}}

Halløj

Idag har jeg hentet en lille ny muttedreng hjem (Se Elmo, på min profil). Jeg hentede ham i Slagelse, hvor han var blevet fragtet hele vejen fra det mørke Jylland.
Turen tog han i stiv arm - han åd gerne hvad der blev serveret, og hverken panikkede eller stressede.

Efter han er kommet hjem, hvor han er blevet sat sammen med Eddie og Melvin, opfører han sig som om, han har boet der altid. Jeg tror han har glemt, at han er ny her smiley
Han snakker løs, og går lystigt rundt og udforsker buret. Han spiser og drikker også uden problemer, og stiller sig sågar op ad burets kant og søger kontakt.

Han er ekstremt håndtam, det er SÅ nemt at få fat i ham i buret, og han er enormt nysgerrig når vi har ham oppe..

Tænkt, jeg havde forventet at han ville være stiv af skræk de første par dage, men nej smiley

Hvor er jeg dog glad for, at jeg har købt marsvin fra et sted, hvor man har gået op i at gøre dyret tamt smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af Philips Hue Simirue panel på soveværelse (lampe) 590 kr.
  • Nedrivning 1.000 kr.
  • rengøring 100m2 900 kr.
  • Min ene stikkontakt virker ikke 600 kr.
  • Elektriker 1.200 kr.
  • Tilslutning af opvaskemaskine 510 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Jeg tror ikke han ved, at han er ny..
Kommentér på:
Jeg tror ikke han ved, at han er ny..

Annonce