{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
875 visninger | Oprettet:

2 hunner - kan de gå sammen..... {{forumTopicSubject}}


Efter at jeg opdagede flere små sår på den ene af mine 2 hun-marsvin, skilte jeg dem ad, da jeg havde på fornemmelsen at det var små hak, som hun havde fået af den anden.

Det har så vist sig at være rigtigt, da sårene nu er væk, så nu er spørgsmålet om jeg kan sætte de to sammen igen, eller om den ene simpelthen er for hård og dominerende over for den anden?



Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af lamp 400 kr.
  • Opsætning af spejl, 2 sengebord - plus en kassereol…Alle dele skal ha 2 skruer hver. Du må meget gerne have rawlplugs med… til de to sengeborde har jeg skruer ellers ikke…1 skohorn skal sættes op- har alt selv- det er kun 1 skrue.Samt nedtagelse af gamle postkasse og opsætning af en ny- En Alko. 300 kr.
  • Sætte fjernsyn op 780 kr.
  • Hænge lampe op 500 kr.
  • Flytterengøring 1.500 kr.
  • Udskiftning af kontakt 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  2 hunner - kan de gå sammen.....
  • #1   19. aug 2010 Jeg ville prøve at sætte dem sammen igen, og virker det ikke, tror jeg du skal se dig om efter nye burkammerater til dem begge.
    Den dominante hun ville evt. have godt af at gå sammen med en kastrat.


  • #2   20. aug 2010 Synes du skal prøve igen, sæt dem sammen et rent bur med flere huse og lækkert grønt til at tage opmærksomheden. Sandsynligvis vil en kastrat i buret også kun få dem til at enes hvis det ikke går, det har jeg gode erfaringer med..

Kommentér på:
2 hunner - kan de gå sammen.....

Annonce