{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.045 visninger | Oprettet:

ude til inde kanin.. {{forumTopicSubject}}

Hey i skønne mennesker smiley

Er det fuldstændig hul i hoved at gøre en ude kanin til inde kanin?
I så fald det ikke er, Hvordan gør jeg det så bedst??

Jeg har Tre basser hvor to af dem er inde. Det var meningen at en to andre skulle gøres til ude kaniner her i sommeren, men alt er kommet på tværs til at kunne gøre det, og jeg tror ikke vi når det.
Så tænker at Krunk skal ind til de andre. Bla for at sikre at han ikke bliver forsømt henover vinteren - og så nyder jeg generelt bare at have de små fede om mig hele tiden smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af lamp 400 kr.
  • Opsætning af spejl, 2 sengebord - plus en kassereol…Alle dele skal ha 2 skruer hver. Du må meget gerne have rawlplugs med… til de to sengeborde har jeg skruer ellers ikke…1 skohorn skal sættes op- har alt selv- det er kun 1 skrue.Samt nedtagelse af gamle postkasse og opsætning af en ny- En Alko. 300 kr.
  • Sætte fjernsyn op 780 kr.
  • Hænge lampe op 500 kr.
  • Flytterengøring 1.500 kr.
  • Udskiftning af kontakt 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  ude til inde kanin..
  • #1   13. aug 2014 Tja dén vej er jo rimelig nem, det er bare at tage kaninen ind - de kan klare ~10 graders varmeforskel af gangen siger man, dvs pt er der gerne 10+ grader om dagen og har du normal stuetemperatur på omkring de 20 grader, kan du fint tage kaninen ind.

    Men jeg ville så også gøre det nu og ikke senere.


Kommentér på:
ude til inde kanin..

Annonce