{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.501 visninger | Oprettet:

Ulemper ved Jordegern {{forumTopicSubject}}

Hej smiley

Overvejer stærkt at anskaffe mig et jordegern og jeg vil tro, at jeg nogenlunde er indforstået med str. af bur og dets kost.
Alligevel sagde en ven til mig, at jeg lige skulle klappe hesten og se på de ulemper der kunne være ved, at have et jordegern og det synes jeg der lød som en god ide.

Grunden til jeg netop vil ha et jordegern er fordi jeg ønsker en aktiv, sød lille kammerat til når jeg flytter i kollegie. Jeg har mulighed for at få en til at passe jordegernet hvis jeg skulle være forhindret så det er ikke problemet. Er opvokset med kaniner og marsvin, så lidt erfaring har jeg vel smiley

men jer med jordegern, er der nogen ulemper? er det for meget arbejde til en studerende? Kan det ske at de larmer om natten?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Vaskemaskine med vand problemer 490 kr.
  • Ophænging af 80’ tv og væg reol 1.299 kr.
  • 2x Radiator der skal genstartes 1.200 kr.
  • Hjælp til at samle skab 490 kr.
  • Reparation fuge i bruser mellem flise og afløbsrist. 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ulemper ved Jordegern
Kommentér på:
Ulemper ved Jordegern

Annonce