{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
737 visninger | Oprettet:

To hankaniner {{forumTopicSubject}}

Jeg havde i forvejen en hankanin, men har nu taget imod en hankanin mere, da hans gamle ejer ikke kunne have ham længere.

De har hver deres store bur hvor de altid kan gå ned på græs i underste etage og derudover har de hver en ca. 8kvm stor løbegård hvortil der bliver åbnet hver morgen og den bliver så lukket igen hver aften.

Altså de bor side om side og deres bure og løbegårde ligger tæt op ad hinanden - jeg har ladet dem snuse til hinanden gennem trådnet, men de farer begge op og bider river i hegnet (ved ikke om jeg misforstår det) men jeg går ud fra de ikke kan lide hinanden - men mit spørgsmål er så om de vil kunne lære at acceptere at bo side om side eller om det ville kunne stresse dem så meget, at jeg burde flytte dem langt væk fra hinanden!?? smiley

Spørg endelig hvis I skulle være i tvivl om noget....


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Udskiftning af badeværelsesventilator 1.000 kr.
  • Mobil Cykelreparation 500 kr.
  • opsætning af lamper (redigeret) 1.000 kr.
  • There is problem with the sink. Water is liking from the pipe 1.200 kr.
  • Slibe og lakere bordplade i køkken 1.500 kr.
  • Vaskemaskine med vand problemer 490 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  To hankaniner
Kommentér på:
To hankaniner

Annonce