{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.363 visninger | Oprettet:

Kanin i bad {{forumTopicSubject}}

Jeg var inde på en 'spørge' hjemmeside hvor en kaninejer spurgte om det var okay, at hun havde givet hendes kanin et bad, fordi dyrelægen havde givet hende shampoo der ville hjælpe imod pelsmider med hjem. Der var en der svarede at man bestemt ikke må give kaniner bad da de kan få hjertestop.

Det var så dér jeg tænkte, kan kaniner få hjertestop af at få et bad og betyder det så også at de ikke må være ude i regnvejr?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af lamp 400 kr.
  • Opsætning af spejl, 2 sengebord - plus en kassereol…Alle dele skal ha 2 skruer hver. Du må meget gerne have rawlplugs med… til de to sengeborde har jeg skruer ellers ikke…1 skohorn skal sættes op- har alt selv- det er kun 1 skrue.Samt nedtagelse af gamle postkasse og opsætning af en ny- En Alko. 300 kr.
  • Sætte fjernsyn op 780 kr.
  • Hænge lampe op 500 kr.
  • Flytterengøring 1.500 kr.
  • Udskiftning af kontakt 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Kanin i bad
Kommentér på:
Kanin i bad

Annonce