{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.459 visninger | Oprettet:

Cecilia
Cecilia
Tilmeldt:
22. feb 2015
Gnavere: 1 Emner: 11 Svar: 13

Hamster gemmer pøller i kindposer {{forumTopicSubject}}

Hej gg!

Som det lyder af overskriften, gemmer min hamster nogle af sine pøller i kindposerne. Når man så har hende oppe, kan hun finde på at spytte en enkelt ud på tilfældige tidspunkter, og det undrer mig lidt. Er det normalt at de gemmer dem i kindposerne?
Synes ikke hun gemmer mad derinde, men jeg ved ikke, om det er fordi hun får sådan nogle tørpiller, og ikke orker bide dem over?

- Cecilia og Sif


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Vaskemaskine med vand problemer 490 kr.
  • Ophænging af 80’ tv og væg reol 1.299 kr.
  • 2x Radiator der skal genstartes 1.200 kr.
  • Hjælp til at samle skab 490 kr.
  • Reparation fuge i bruser mellem flise og afløbsrist. 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hamster gemmer pøller i kindposer
  • #1   21. mar 2015 Er du sikker på de kommer fra kindposerne? smiley

  • Cecilia
    Cecilia Tilmeldt:
    feb 2015

    Gnavere: 1 Emner: 11 Svar: 13
    #2   21. mar 2015 Altså det har ofte passet med at hun har aiddet og gnedet poterne lidt og velnok renset pelsen om hovedet, og så pludselig er der en pølle. Først derefter flytter hun sig, og hun sidder på måsen imens hun gør det, så er ret sikker på det er derfra de kommer smiley

  • #3   22. mar 2015 Nogle dyr spiser deres lort, for hvis deres krop (tarmsystem) ikke har taget alt næringen ud af maden, så spiser de det igen, og får ekstra næring, det er faktisk meget smart, for så er der intet næring der går til spilde smiley
    Lyder ikke så lækkert men det er rigtigt smiley smiley


  • Cecilia
    Cecilia Tilmeldt:
    feb 2015

    Gnavere: 1 Emner: 11 Svar: 13
    #4   22. mar 2015 Haha, okay. Jamen hvis det er det der foregår, så er jeg da knap så bekymret smiley

Kommentér på:
Hamster gemmer pøller i kindposer

Annonce