{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.160 visninger | Oprettet:

dominans, skille ad? marsvin {{forumTopicSubject}}

Mit ene marsvin dominere meget mit andet marsvin, og synes det er synd smiley Tænkte på om det ville hjælpe hvis jeg skilte dem ad og så satte dem over i et andet bur, som de kun har været i 1 dag før, så det på en måde er "neutral" grund, så den der bliver domineret har en chance eller hvad skal jeg gøre?
Er der overhovedet noget at gøre?
Jeg tænker også på at købe et normalt udendørsbur til kaniner, og så sætte dem i det, så deres hjem på en måde er en "hule", er det en dårlig ide eller?
Kom også gerne med bud på hjemmelavede bure, både med og uden ben smiley
og gerne steder med billige bure til kaniner smiley grunden til jeg synes det ville være smart med et udendørs bur er at min hund ingen chance har for at vælte det eller på nogen måd komme ind til marsvinende smiley samt så har jeg kun plads til et 110 cm bur hvis det ikke er selv stændigt på ben smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af Philips Hue Simirue panel på soveværelse (lampe) 590 kr.
  • Nedrivning 1.000 kr.
  • rengøring 100m2 900 kr.
  • Min ene stikkontakt virker ikke 600 kr.
  • Elektriker 1.200 kr.
  • Tilslutning af opvaskemaskine 510 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  dominans, skille ad? marsvin
Kommentér på:
dominans, skille ad? marsvin

Annonce