{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.202 visninger | Oprettet:

bange og overvægtig kanin {{forumTopicSubject}}

Hej GG
Håber virkelig i kan hjælpe mig jeg kom hjem fra ferie lørdag aften efter en dejlig tur i USA, der fik jeg min veninde Sofie også kendt som kaninhjørnet til at passe min kanin hun har passet han så godt så i de sidste otte dage hvor hun ikke kunne var det min overbo der skulle passe ham han har bare passet ham så dårligt. Da han skulle passe ham fik han det dobbelte af det mængde foder hans skulle have altså næsten 2 dl og han nu er han virkelig overvægtit og bange som han slet ikke var før jeg tog afsted.
Og nu prøver jeg virkelig at få ham ned i vægt han er ude i flere timer om dagen så han kan komme ned i hans nomale vægt.
Det jeg gerne vil have svar på er når jeg kommer ned til ham så virker han virkelig sløv men det er fordi han har det varmt og så trækker han været vildt hurtigt som han ikke gjorde inden vi tog på ferie kan det være fordi han er blevet overvægtig??
Og hans bur står direkte i skyggen!


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Ophængning af skab og montering af toiletbræt 1.200 kr.
  • Utæt vandrør skal højest sandsynligt skiftes ud. 1.500 kr.
  • RENGØRING AF 50 KVM RÆKKEHUS 1.500 kr.
  • Opsætning af tapet 1.100 kr.
  • Montere køkkenarmatur og tilslutte opvaskemaskine 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  bange og overvægtig kanin
Kommentér på:
bange og overvægtig kanin

Annonce