{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.076 visninger | Oprettet:

Cageliners, er der mon nogen der ved noget? 😊 {{forumTopicSubject}}

Hej
Er der nogen herinde der har erfaring med at sy deres egne cageliners og evt lige vil give mig et råd med på vejen?
Jeg har syet et par stykker, hvor jeg imellem fleecen har syet en rullemadras ind i, jeg synes nu at det suger ret godt men er nu i tvivl om, om det materiale der skal være i midten, helst skal være bomuld eller bambus?
Jeg håber at en kan hjælpe mig


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opmåling og bestilling af vindue 500 kr.
  • Kablet til min robotplæneklipper er revet over og jeg kan ikke fine hvor 1.500 kr.
  • Miele Washing machine repair 900 kr.
  • Opsætning af badeværelsesmøbel inkl. vask og spejl 1.800 kr.
  • Udskiftning af opvaskemaskine, demontering af gammel samt montering af ny 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Cageliners, er der mon nogen der ved noget? 😊
  • #1   20. sep 2020 jeg har ikke prøvet, men som jeg forstår det bør øverste lag ikke suge, der skal tisset bare gå igennem, dvs brug et eller andet syntetisk stof øverst. Næste lag skal suge, dvs naturmateriale som bomuld er fint, bambus er dyrt, ville helt ærligt ikke ofte det på noget der bare skal tisses på når bomuld kan gøre det ligeså fint. Nederste lag skal være vandtæt, men det ved du nok:)

  • #2   26. sep 2020 Tak for svaret smiley dem jeg har lavet fungerer ret fint. Jeg vil lige forsøge mig med at lag i midten af gamle håndklæder for lige at se om det er lige så godt

Kommentér på:
Cageliners, er der mon nogen der ved noget? 😊

Annonce