{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
889 visninger | Oprettet:

Er min mus syg? {{forumTopicSubject}}

Jeg har haft en lille mus (6-7 cm uden hale) i snart tre uger. I starten var der intet mærkeligt at spotte, men efter noget tid peb den mere og mere. Nettet siger at mus der piber fejler noget, men den piber ikke når den sover eller undersøger noget nyt. Så jeg tænker det er en form for kedsomhed, da den bor alene.

Til gengæld er den begyndt at kradse sig mere og mere. Især mellem øjne og øre. Og det virker som om den bidder sig i pelsen. Hverken min kæreste eller jeg er blevet smittet med noget, så vi har udelukket møl og lus.

Nogen der har et bud?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af lamp 400 kr.
  • Opsætning af spejl, 2 sengebord - plus en kassereol…Alle dele skal ha 2 skruer hver. Du må meget gerne have rawlplugs med… til de to sengeborde har jeg skruer ellers ikke…1 skohorn skal sættes op- har alt selv- det er kun 1 skrue.Samt nedtagelse af gamle postkasse og opsætning af en ny- En Alko. 300 kr.
  • Sætte fjernsyn op 780 kr.
  • Hænge lampe op 500 kr.
  • Flytterengøring 1.500 kr.
  • Udskiftning af kontakt 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Er min mus syg?
Kommentér på:
Er min mus syg?

Annonce