{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.269 visninger | Oprettet:

Søger gode billeder af Skinnyer {{forumTopicSubject}}

Vi er nogle, der er ved at udvikle en farveoversigt for skinnyer (foreløbigt resultat kan ses på www.skinnyfakta.dk) idet så mange har så svært ved at farvebestemme netop disse.

Til det søger vi gode billeder af skinnyer da vi naturligvis ikke ligger inde med alle farver selv. Det er vores håb, at farveoversigten med tiden kommer til at indeholde flest mulige farver og bliver så brugbar som muligt.

Vi mangler primært de ikke-så-almindelige farver som sølvagouti, zobelagouti, cinnamonagouti, buffagouti, cremeagouti, kakaoagouti, argenter, andre rødøjede farver (bortset fra lilla), himalaya med gode points mv.

Billederne skal først og fremmest være af en SKINNY, være i ordentligt lys (så farven fremstår som den ser ud i virkeligheden), store (da der bruges udklip fra billederne til oversigten), uden alt muligt andet på billedet, dyret skal helst ses fra siden, og så skal motivet være skarpt.

De kan sendes på mail: von_fancy@vip.cybercity.dk med ejerens navn angivet da dette vil blive krediteret på siden.

Håber der er nogen, der ligger inde med nogle billeder og vil hjælpe smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fejlfinding vaskemaskine- evt pumpe 1.000 kr.
  • Rengøring ca 70 kvm 500 kr.
  • Samling af IKEA stole 1.250 kr.
  • Rengøring af køkken og badeværelse 500 kr.
  • Fældning af træ 1.200 kr.
  • Udskiftning af ventil i toiletcisterne 600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Søger gode billeder af Skinnyer
Kommentér på:
Søger gode billeder af Skinnyer

Annonce