{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

Tamrotte Yuuki *R.I.P.* [ Himmelgnaver] 2010

1.071 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen gnaver er oprettet og stemt ind. Opret din egen gnaver

Sacha
Kvinde | 30 år | Oprettet: 9. apr 2010


Tamrotte Yuuki *R.I.P.*

Fødselsår:
2010
Størrelse / vægt:
Nok den største af pigerne. Men ved det ikke
Temperament
Hun er ret doven i buret.. Men der er massere af krudt i hende, så snart man har hende ude
Tricks
Ingen
Stamtavle
Mor: Belle Fleur
Far: Kender ikke navnet
Køn
Hun
Bemærkninger
Yuki minder en hel del om sin far. Doven, og pjusket. Hende og hendes søskende, hendes mor og hendes bror ankom i dag hjemme hos mig. Og er utrolig glad for hende. Hun er ca. fra November 2010

Eftersom at hun er ved at falde rigtig godt til, så har hun også fået lidt mere energi. Hun er begyndt at pile rundt, når man har hende oppe, og det er rigtig rart. Hun er en utrolig rar pige, som godt kan lide opmærksomhed når hun er ude

Har fået og vide, at hun er af pelstypen Rex, og er farven Agouti hooded

Jeg planlægger lige nu et kuld mellem Yuki og Bailey. Tror der vil komme noget spændene ud af det!






D. 22-09-2012, sov min lille Rex pige stille ind.. Vi havde været ved dyrlægen med hende torsdag eftermiddag, fordi hun havde fået en stor, oppustet mave, og vi troede det var forstoppelse.
Dyrlægen kunne med det samme sige at det var det ikke, men at han var 100% sikker på det var væske i bughulen, og at hun måske havde en tumor. Alternativet var at aflive hende, men hun kunne sagtens gå sine sidste dage. Stoppede hun med at spise, skulle vi aflive hende.
Vi valgte hun måtte blive, til hun selv døde. Fredag nat, da jeg gik i seng, var hun vågen og frisk. Sagde godnat til mig. Tror også, hun sagde farvel, for hun kiggede mig dybt i øjnene..
Godnat min lille skat <3. Du er oppe i himlen nu med din mor, og du er ikke syg længere <3.
Kommentér på:
Tamrotte Yuuki *R.I.P.*
Annonce